Smyslem Panského ovčína je obnovit život na místě bývalého ovčína, které si z historie zachovalo jedinečnou atmosféru genia loci.

 

Při projektování jsme vycházeli z původního vzhledu domu, zachovali jsme i dispozici vstupní chodby v přízemí se schodištěm a tomu přizpůsobili umístění bytů. Uspořádání proto není úplně typické pro bytový dům, ale působí více rodinným a útulným dojmem. Domáckou atmosféru podtrhují i použité materiály - dřevěná okna a dveře, historické dveřní kování sladěné s okenními kličkami, dřevěné podlahy... Přeci jen jsme ale v 21. století, proto jsme původní 18 metrové dělnické byty bez koupelen nahradili byty různých velikostí s příslušenstvím a smysluplným dispozičním uspořádáním.

V přízemí domu jsou dvě garsonky a čtyři byty s dispozicí 2+kk, ideální pro starší nebo lidi s handicapem, kteří špatně zdolávají schody. Byty s orientací do zahrady mají své vlastní prostorné terasy s nádherným výhledem do údolí vesnice, byt u lesní branky svoji vlastní zahrádku dostupnou přímo z obývacího pokoje.

V prvním i druhém patře je po čtyřech bytech s dispozicí 3+kk, ideální pro rodiny s dětmi. Součástí bytů v prvním patře s orientací do zahrady jsou velké balkóny s překrásným výhledem do údolí a na zámek Zbiroh.

Pro zvětšení obytného prostoru jsou ložnice podkrovních bytů součástí velkých arkýřů. Kouzlo zkosených stropů si majitelé podkrovního bytu naplno užijí v obývacím pokoji, který je propojený s kuchyňským koutem a jídelnou.

 

Ceny energií se neustále zvyšují a měsíčně zatěžují rodinný rozpočet nezanedbatelnou částkou. Při výběru materiálů jsme měli nízké provozní náklady na paměti, a proto jsme zvolili kvalitní cihelné zdivo se zateplením nosných stěn z čedičové vlny, dřevěná okna s izolačními trojskly a vytápění centrální kondenzačním plynovým kotlem v energetické třídě A s velmi nízkou spotřebou el. energie. Ohřev teplé vody el. zásobníkem umístěným v každém bytě zamezí plýtvání teplou vodou. Díky těmto opatřením je energetická náročnost budovy dle PENB v kategorii B, tj. velmi úsporná

Co si budeme namlouvat, bojler s pračkou v koupelně nejsou zrovna designová záležitost :-) Můžete je ale krásně schovat do jednoduché koupelnové skříňky s úložným prostorem, kterou Vám společně s dalším koupelnovým nábytkem rádi vyrobí zkušení truhláři ze zbirožské dílny Colloredo-Mannsfeld a to z masivního dřeva a za velmi příznivé ceny. Díky bohatým zkušenostem a nově zrekonstruované truhlářské dílně pro Vás v případě zájmu vyrobí z masivu i kuchyňskou linku, vestavěné skříně, stoly, židle, postele... vše podle Vašeho vlastního návrhu a přání. Inspiraci můžete najít ve vizualizacích interiéru...

 

Pokud dáváte přednost sériovým kuchyním, které si můžete dopředu "osahat" v kuchyňském studiu, vřele doporučujeme společnost SIKO, která nabízí kuchyně v přírodním, skandinávském, venkovském či Provence stylu v široké škále barevných provedení a materiálů, přírodního dřeva nevyjímaje. Montáž kuchyňské linky od společnosti SIKO je pro naše klienty zdarma

  • podíl na společných částech domu a pozemku pod domem

  • podíl na společných částech zahrady

  •  terasa, balkón nebo vlastní zahrádka (dle typu bytu)

  • vybavení zařizovacími předměty v nadstandardním provedení 

Follow Us:

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2016 by Gabriela. Proudly created with Wix.com