Byty

Smyslem Panského ovčína je obnovit život na místě bývalého ovčína, které si z historie zachovalo jedinečnou atmosféru genia loci.

 

Při projektování jsme vycházeli z původního vzhledu domu, zachovali jsme i dispozici vstupní chodby v přízemí se schodištěm a tomu přizpůsobili umístění bytů. Uspořádání proto není úplně typické pro bytový dům, ale působí více rodinným a útulným dojmem. Domáckou atmosféru podtrhují i použité materiály - dřevěná okna a dveře, historické dveřní kování sladěné s okenními kličkami, dřevěné podlahy... Přeci jen jsme ale v 21. století, proto jsme původní 18 metrové dělnické byty bez koupelen nahradili byty různých velikostí s příslušenstvím a smysluplným dispozičním uspořádáním.

V přízemí domu jsou dvě garsonky a čtyři byty s dispozicí 2+kk, ideální pro starší nebo lidi s handicapem, kteří špatně zdolávají schody. Byty s orientací do zahrady mají své vlastní prostorné terasy s nádherným výhledem do údolí vesnice, byt u lesní branky svoji vlastní zahrádku dostupnou přímo z obývacího pokoje.

V prvním i druhém patře je po čtyřech bytech s dispozicí 3+kk, ideální pro rodiny s dětmi. Součástí bytů v prvním patře s orientací do zahrady jsou velké balkóny s překrásným výhledem do údolí a na zámek Zbiroh.

Pro zvětšení obytného prostoru jsou ložnice podkrovních bytů součástí velkých arkýřů. Kouzlo zkosených stropů si majitelé podkrovního bytu naplno užijí v obývacím pokoji, který je propojený s kuchyňským koutem a jídelnou.

 

Ceny energií se neustále zvyšují a měsíčně zatěžují rodinný rozpočet nezanedbatelnou částkou. Při výběru materiálů jsme měli nízké provozní náklady na paměti, a proto jsme zvolili kvalitní cihelné zdivo se zateplením nosných stěn z čedičové vlny, dřevěná okna s izolačními trojskly a vytápění centrální kondenzačním plynovým kotlem v energetické třídě A s velmi nízkou spotřebou el. energie. Ohřev teplé vody el. zásobníkem umístěným v každém bytě zamezí plýtvání teplou vodou. Díky těmto opatřením je energetická náročnost budovy dle PENB v kategorii B, tj. velmi úsporná

Akvarel Bird 2

Součástí ceny bytu je

  • dvě parkovací stání na uzavřeném pozemku k bytu 3+kk

  • jedno parkovací stání na uzavřeném pozemku k bytu 2+kk

  • sklad o velikosti 4 - 4,8 m2

  • podíl na společných částech domu a pozemku pod domem

  • podíl na společných částech zahrady

  •  terasa, balkón nebo vlastní zahrádka (dle typu bytu)

  • vybavení zařizovacími předměty v nadstandardním provedení 

PENB.jpg
rustik0000.jpg