Lokalita 

Kreslení Fox
ext0005.jpg

Vlaková stanice

17 min chůze

Restaurace U Kroftů

13 min chůze

Sokolovna, hřiště

6 min chůze

Obchod

10 min chůze

Čerpací stanice

s občerstvením

17 min chůze

MŠ a ZŠ

12 min chůze

Les

1 min chůze

Cyklostezka

2 min chůze

Rybníky

17 min chůze

...rodinné bydlení

s láskou k přírodě

Pošta,

obecní úřad

9 min chůze

Kařez je malá vesnička na okraji Plzeňského kraje s 681 obyvateli. Okolní krajina je bohatá na rybníky, louky a lesy. Územím obce prochází dálnice D5 a železniční trať č. 170 Praha - Plzeň - Cheb. Vlaky staví na nově zbudované vlakové stanici západně od obce. 

 

V klidné části obce se nachází mateřská školka a malotřídní základní škola s rodinnou atmosférou a individuálním přístupem k dětem. V obci je pošta, obchod s potravinami otevřený každý den, dvě restaurace, sokolovna s bohatým programem pro malé i velké, volleybalové a fotbalové hřiště, non-stop čerpací stanice s kavárnou a občerstvením a velmi akční pan starosta Václav Krofta, díky kterému obec jen vzkvétá.

V blízkém Zbiroze je kompletní zdravotnické zařízení a rehabilitační centrum, lékárna, bankomaty KB a ČS, pošta i o sobotách, muzeum, městská knihovna, mateřská školka, základní a umělecká základní škola, farní kostel sv. Mikuláše s pravidelnými bohoslužbami, kino, informační centrum mikroregionu Zbirožsko a mnoho obchodů a restaurací. Na zámku Zbiroh probíhají po celý rok jarmarky, slavnosti a koncerty. Příznivci rockových festivalů si zamilují tradiční festy v přírodní scenérii pod Zbirožským zámkem.

Obec Kařez_panorama.jpg