Na čem jsme si dali záležet

Kreslení ježek

Pro realizaci našeho projektu jsme našli jedinečné místo, které, věříme, dostane i Vás...

Původní dům na místě dnešního Panského ovčína kdysi sloužil jako stodola na uskladnění úrody pro ovce, společně se dvěma sousedními domy tvořily ucelené hospodářství. "Schäferei" je zakreslený již v mapách z dob Rakousko-Uherska (rok 1845).​

Historie domu a blízkost lesa byly jasným vodítkem při výběru materiálů a zařízení. Dřevěná okna, dveře a podlahy interiér pocitově zahřejí a umocní onu atmosféru "tepla domova". Zařizovací předměty z katalogu standardního vybavení pro Panský ovčín vybírala Ing. arch. Jitka Dvorská, která je uznávanou architektkou s mnohaletými zkušenostmi u nás a ve světě.

 

Z jejích rukou vznikl i návrh překrásné zahrady a venkovního provedení domu (terasy, balkony, vstupy do domu). Stará lípa, vysoké břízy, vzrostlý javor a dub vytváří v zahradě tolik potřebný stín. Odpočívadla pod korunami stromů vybídnou sousedy k posezení. Tady se nikdo nebude cítit osaměle :-)

V zahradě jsou tři menší domky, ve kterých má každý svůj vlastní sklad na uskladnění kol, lyží, venkovních hraček, nářadí apod.

Zahrada je pro pocit většího soukromí a bezpečí celá uzavřena oplocením, které brzy doplní husté keře. Krytá pergola se zahradní pecí v zahradě bude skvělým místem pro setkávání s přáteli.

 

Pro děti vznikne úžasné originální hřiště, které si zamiluje nejen parta malých obyvatel domu, ale i jejich rodiče, pro které je u hřiště vytvořeno zázemí s visutou terasou.

Vášniví zahrádkáři budou mít velkou radost z vyvýšených záhonů, kde se můžou předhánět v pěstování zeleniny, bylinek a jahod. Na zahradě má své místo i ovocný sad s jabloněmi, hrušní a slivoněmi.

 

O pravidelnou zálivku stromů a keřů se postará automatický systém závlahy, který je napojený na velké nádrže s dešťovou vodou. Kromě toho máme v zahradě ještě vodu z vlastní studny

Součástí uzavřené zahrady je i parkoviště pro 22 vozidel s automatickou vjezdovou bráno na GSM ovládání. 

Kdo miluje turistiku, cyklistiku, houbaření a sbírání borůvek, ten to prostě musí milovat i tady - turistická a cyklo stezka u domu, les co by kamenem dohodil, severozápadně CHKO Křivoklátsko, jihovýchodně zase CHKO Brdy...

Navíc se vše odehrává ve vesničce s perfektním dopravním spojením! Autem jste v Praze i Plzni do 25 minut, protože nájezd na dálnici D5 je vzdálený jen 3 km za vsí. V severozápadní části obce je nová zastávka vlaku a staví tu i rychlík :) Na Smíchově jste za 50 min., na Hl. nádraží v Plzni za 35 min. 

Protože nám při stavbě Panského ovčína šlo v první řadě o špičkovou kvalitu provedených prací a použitých materiálů, dlouho a s velkou pečlivostí jsme vybírali stavební firmu, jejíž řemeslníci by proměnili naše představy ve skutečnost :-) A nyní můžeme s radostí potvrdit, že rodinná firma MP servis Milana Piskáčka byla tou nejlepší volbou. K prvnímu březnu 2021 jsou dům a zahrada dokončeny. 

Termín realizace

ext0002uprava.jpg